Партизан против Раднички Ниш ќе ги лечи раните од двата реми исхода

Партизан ќе беше претендент за титулата и ќе ѝ дишеше во врат на Црвена Звезда доколку избегнеше две срцепарателни ремија. Интересно, и двата пати беше по 3-3.
Првото реми беше во второто коло од Mozzart Bet Суперлигата кога се спаси од пораз во длабоките прекини на Чаир, а потоа и на почетокот на втората етапа, кога му дозволи на Јавор да се врати и тоа по оние удобни 3-1. Затоа пресметката со Раднички е можност да се залечат траумите од Ниш и дуелот со Ивањичани поради кој „црно-белите“ заостанаа четири бода зад ривалот.

Сите квоти во МOZZART за натпреварот Партизан - Раднички Ниш

Партизан ја прекина победничката серија на домашен терен против Јавор, иако сѐ уште е охрабрен од долгата серија без пораз. Во моментов е на 50 натпревари, откако последен тим кој славеше на неговиот стадион беше Напредак во декември 2019 година. По тие 2-3, „парната локомотива“ победи на 43 натпревари, а само седум пати ремизираше, па навивачите се надеваат дека повторно ќе ја видат доминацијата на фаворитот.

Сите квоти во МOZZART за останатите натпревари во  Mozzart Bet Суперлигата

Во последните пет натпревари со Раднички на домашен терен, Партизан секој пат победуваше. Интересно, секој пат без примен гол. Иако, сега за ривал го има Ненад Лалатовиќ, кој во кариерата водеше најмногу натпревари против „црно-белите“ (27) и победи на дури девет, со уште пет нерешени. Последните три ги загуби без постигнат гол, но пред тоа трипати по ред победи со Војводина во период од месец и половина.

Интересно, Раднички на изминатите единаесет гостувања во Суперлигата оствари само три победи.