ВИДЕО: ПАОК шампион, Солун „ГОРИ“ - вакво славје ретко се гледа! 

Фановите на ПАОК чекаа и дочекаа. По 34 години нивниот клуб успеа да се искачи на кровот на грчкиот фудбал, откако на доминантен начин обезбеди нов шампионски трофеј во своите витрини. 

Попладнево на „Тумба“ во Солун, ПАОК го го растури Левадиjaкос со 5-0 и на едно коло до крајот на шампионатот и официјално е промовиран како нов шампион на Грција. Познато е дека Грците се големи фудбалски фанатици, а она што вечерва го направија фановите на ПАОК е доказ за тоа, бидејќи вакво славје ретко се гледа.

  • Погледнете како Солун „гори“ по големиот успех на ПАОК: