Паднаа и пцовки: Адеми жестоко реагира на провокација од трибина (ВИДЕО)

Македонскиот репрезентативец и капитен на Динамо Загреб, Аријан Адеми, не можеше да им помогне на соиграчите на гостувањето кај Рапид Виена, ама, сепак, беше на гостувањето како поддршка.

Адеми е голем борец и секогаш го заштитува тимот. На натпреварот против Рапид, од трибини играчот константно беше провоциран, а во еден момент го загуби сето трпение и реагираше жестоко. Паднаа и пцовки, тоа може да се прочита од говорот на македонскиот фудбалер.

  • Моментот во Виена и вербалниот дуел на Адеми со гледач:

Динамо Загреб без Адеми игра тешко и не издржа на незгодното гостување. Загуби со 2-1 и го чека борба за европска пролет и понатаму.

Состави

Ferdinand Feldhofer

4-2-3-1

    Ante Cacic

    3-5-2