ВИДЕО: Ова го можат малкумина - перфектна асистенција на Азар за која зборува цела Европа

Азар

Фудбалерите на Белгија го победија Исланд (2-0) со головите на Мичи Батчиуји.

За водечкиот погодок најзаслужен беше Еден Азар, плејмејкерот на Челзи, кој со вонсериско додавање му овозможи на своите соиграчи да реализираат.

Неговата асистенција е тема на разговор ширум Европа, а навивачите на лондонската екипа се надеваат на слични потези и за време на натпреварите во Премиер лигата.

Погледнете зошто Белгиецот е еден од најдобрите фудбалери во светот:

УЕФА Лига на нации, Лига А, Гр. 2
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШвајцаријаШвајцарија 1 4 3 0 1 14:5 9 9
2 БелгијаБелгија 1 4 3 0 1 9:6 3 9
3 ИсландИсланд 4 0 0 4 1:13 -12 0