ВИДЕО: Ова е вистинска реткост – голман запиша четири одбрани за само ПЕТ секунди!

Ретко видена ситуација се случи синоќа на натпреварот меѓу Ден Хааг и Спарта Ротердам, откако голманот на гостите запиша четири фантастични интервенции во интервал од само пет секунди. 

За Рој Хордсмит денес цел свет пишува, откако голманот на тимот од Ротердам буквално во еден момент ја спушти ролетнат од својот гол и не дозволи повисоко водство на домаќините. 

Сепак, неговиот тим не успеа да стигне до поволен резултат, откако мечот го загуби со 1-0.