Отаменди ја исмеа новата „десетка“ на Барселона: Кој си ти, Меси? (ВИДЕО)

Отаменди

Николас Отаменди имаше неколку дуели со Ансу Фати на дуелот со Барселона. Дефанзивецот на Бенфика го искористи добриот резултат во корист на неговата екипа за да го провоцира младиот ривал.

По заминувањето на Лионел Меси, „десетката“ заврши на грбот на 18-годишниот талент. Токму тоа беше причината поради која искусниот Аргентинец упати интересни зборови кон него.

„Кој си ти, Меси?“, гласеше прашањето на Отаменди до Фати.

Барса запиша втор последователен пораз од 3-0 во рамки од новата сезона во Лигата на шампионите.

Состави

Jorge Jesus

4-4-2

    Чави

    4-4-2