ВИДЕО: Оправдано или не? Миовски даде нов атрактивен гол, ама му го поништија

Македонскиот репрезентативец Бојан Миовски пружи одлични партии во дресот на новиот клуб. Абердин забележа нова победа во шкотската елита, откако со 0-1 славеше на гостувањето кај Сент Џонсон.

Миовски одново беше стартер за Абердин и на самиот старт на натпреварот пак ги покажа своите голгетерски способности, погодувајќи со глава од пеналтикот. Но, линискиот судија сметаше дека се наоѓа во недозволена офсајд ситуација и го подигна знаменцето, што значи атрактивниот погодок беше поништен.

  • Поништениот гол на Миовски за Абердин:

23-годишниот напаѓач за четири одиграни натпревари во дресот на новиот клуб во Премиер лигата има постигнато три гола, а Абердин има скор од две победи и два порази.