ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Умит Каран со многу новајлии на мегдан на Пјуник

Комбинација на староседелци и новајлии, Умит Каран ќе дебитира во европски натпревар на клупата на Шкупи. На гостување кај Пјуник, чаирчани отпатуваа без Исени и Азизи, но тоа не значи дека немаат амбиции.

Тимов кој ќе дебитира во второто коло од квалификациите за Лига Европа е офанзивен и цел му е да постигне гол пред реваншот следната недела. 

Пјуник:
Драгојевиќ, Манучариан, Мктриан, Симониан, Станков, Мираниан, Варданиан, Ефимов, Марку, Жестоков, Шевчук

Шкупи:
Тулио, Ѓорѓиевски, Бајрами, Адили, Жуниор, Ламине, Умар, Билали, Илиески, Исмаили, Јурина

Барбено Лука од Сан Марино ќе го води натпреварот кој ќе се игра на стадионот „Ѓумри“.