ОФИЦИЈАЛНИ СОСТАВИ: Тите со дебитантски напад ќе „удри“ по Боливија

Стадионот „Морумби“ во Сао Паоло полека се полни за натпреварот со кој ќе биде отворено 46-то издание на Копа Америка помеѓу Бразил и Боливија. Бразилскиот селектор се определи за изненадувачки напад во кој Габриел Хесус остана на клупата за сметка на Ричарлисон.

Боливија започнува со само еден напаѓач, искусниот Морено, и се очекува да се обиде што е можно подолго да не прими гол против „кариоките“.

Бразил: 
Алисон, Дани Алвес, Маркињос, Фелипе Луис, Касемиро, Фернандињо, Кутињо, Давид Нерес, Фирмино, Ричарлисон

Боливија:
Лампе, Бехаране, М. Хакуин, Хусино, Д. Бахеране, Саведра, Чумакеро, Хустиниано, Раул Кастро, Сауседо, Морено

Аргентинецот Нестор Питана ќе ја дели правдата во првиот натпревар на Копа Америка во кој ќе биде имплементиран ВАР системот. 

Состави

Tite

4-3-3

    Eduardo Villegas

    4-4-1-1