ВИДЕО: Обезбедувањето оттргна мало дете, Меси реагираше и му го исполни сонот

Меси

Пари Сен Жермен убедливо го надигра Нант во мечот од Суперкупот на Франција. Лионел Меси постигна еден од четирите погодоци на фаворитот. Аргентинскиот ас на прекрасен начин го пронајде патот до мрежата на противникот и најави дека е во одлична форма пред почетокот на сезоната.

На излегување на теренот, мало дете истрча за да се слика со својот идол. Обезбедувањето се обиде да го спречи, но напаѓачот на ПСЖ реагираше и му го исполни сонот на својот фан.

Навивачите од Меси очекуваат подобри бројки оваа сезона, во однос на ланската, која беше една од најслабите во неговата кариера.