Нуњез се посрамоти пред полн „Енфилд“: Го издрибла и голманот, па промаши празна мрежа (ВИДЕО)

Фудбалерите на Ливерпул убедливо славеа против Тулуз на „Енфилд“ со 5-1, во рамките на третото коло на Лигата на Европа. 

Еден од стрелците беше и Дарвин Нуњез, меѓутоа уругвајскиот напаѓач успеа и да се посрамоти пред полните трибини. Во една акција тој доби долга топка, одлично се ослободи од својот чувар, а потоа го издрибла и голманот на Тулуз. Сепак, неговиот удар кон празната мрежа заврши во стативата. 

На негова среќа Ливерпул го доби овој натпревар со леснотија, па промашувањето не го чинеше колективот премногу.

Состави

Јирген Клоп

4-3-3

    Carles Martinez

    5-3-2