ВИДЕО: Ниту Реал, ниту Јуве, Севиља или Лестер - Голот на вечерта е постигнат во Данска!

Фудбалерот на данскиот шампион Копенхаген, Томас Делани го постигна најубавиот гол вечерва во првата половина од второто коло Лигата на шампионите. Делани погоди со фантастичен удар од далечина, а голманот на Бриж немаше ни трошка надеж дека може да одбрани. 

Копенхаген го совлада Бриж со 4-0 и прокнижи значајни бодови во групната фаза на Лигата на шампионите.