Никола Ѓорѓев ќе тресе мрежи во Ередивизие: Потпиша договор со Твенте

Младинскиот репрезентативец, Никола Ѓорѓев, кој го постигна еден од најубавите голови на штотуку завршеното младинско Европско првенство во Полска, од денес и официјално е претставен како нов фудбалер на Твенте. 

19-годишниот крилен напаѓач во редовите на поранешниот холандски шампион ќе мине на двегодишна позајмица од Грасхоперс, со можност доколку ги задоволи вкусовите на стручниот штаб, да биде потпишан комплетен договор. 

За Ѓорѓев ова ќе биде само вториот клуб во својата кариера, бидејќи од најмала возраст е член на швајцарски Грасхоперс.