Незадоволство во Наполи: Првата ѕвезда реагираше бурно кон Гарсија по измената (ВИДЕО)

Италијанскиот првак Наполи влезе во новата сезона лошо. Новиот тренер Руди Гарсија не успева да го извлече максимумот тимот кој минатата година го освои скудетото. Викендов, „партенопеите“ одиграа без голови против екипата на Болоња (0-0). 

Во финишот на натпреварот, Гарсија го замени Виктор Осимен со Џовани Симеоне. Тоа ниту малку не ѝ се допадна на првата ѕвезда кој јасно ја критикува одлуката на тренерот. Осимен му покажа на Гарсија дека требало да ги остави на теренот заедно со Симеоне, да играат со двајца напаѓачи во обид да се освојат бодовите. 

  • Бурната реакција на Осимен по измената:

По пет кола во Серија А, Наполи има осум бода со по две победи и два реми исхода и еден пораз. Тимот мора да го крене темпото ако сака воопшто да биде во трката за одбрана на тронот. 

Македонскиот репрезентативец Ељиф Елмас беше повторно резервист, доби петнаесетина минути против Болоња, а и претходно имаше послаба минутажа. 

Состави

Тиаго Мота

4-2-3-1

    Walter Mazzarri

    4-3-3