Неверојатен скок на Роналдо: Ганците беа како „мали деца“! (ВИДЕО)

Португалскиот ас Кристијано Роналдо е предводник на нападот на својата селекција против Гана, а натпреварот го одбележа интересен момент.

Во еден од воведните напади на натпреварот, Роналдо се обиде да постигне погодок со глава. Она што импресионира беше неверојатниот скок на ветеранот кој и на 37 години покажа дека е во врвна форма.

Сите останаа одушевени од скокот на Кристијано, а Ганците споредено со него изгледаа како да се мали деца...

Состави

Фернандо Сантос

4-1-4-1

    Ото Адо

    5-4-1