ВИДЕО: Неверојатен погодок во Босна, Црнкиќ со „ножички“ погоди во битката за Тузла

Градското дерби меѓу Тузла и Слобода Тузла, одиграно во рамките на 24. коло на босанскиот шампионат заврши 1-1, но натпреварот ќе се памети по неверојатниот погодок на Нермин Црнкиќ.

Имено, во 12. минута Црнкиќ го искористи нафрлувањето од десната страна и со „ножички“ го совлада гостинскиот голман, со што предивика одушевување меѓу присутните гледачи на стадинот

  • Погледнете го спектакуларниот погодок на 26-годишниот фудбалер од средината на теренот: