ВИДЕО: Неверојатен кикс - голманот на Леверкузен го почести противникот!

Баер Леверкузен победи на гостувањето кај Арминија Билифилд (1-2), ама се намачи и во финишот победи со голот на Драговиќ. 

„Фармацевтите“ водеа по првиот дел, ама домаќинот во Биефилд успеа да израмни по само неполни две минути во продолжението успеа да израмни. По една вратена топка кон голманот Храдецки, тој комично ја испушти и таа влезе во мрежата. 

  • Комичниот автогол на Леверкузен: 

За среќа на Баер Леверкузен, во самиот финиш стигна до победата. Тие по осум одиграни кола се на само бод зад лидерот и шампион Баерн Минхен.