Нереди на „Чаир“: Навивачи влетаа на терен и го прекинаа дербито со Шкендија! (ВИДЕО)

Фудбалерите на Шкендија гостуваат кај Шкупи во рамките на четвртфиналето на Купот на Македонија. Големото дерби на „Чаир“ тргна со гостинска предност, по една голема грешка на домашната одбрана.

Тетовчани поведоа уште во деветтата минута од натпреварот, а тоа ги испровоцира домашните навивачи. Членовите на „Шверцери“ влетаа во терен, предизвикаа нереди и сакаа да се пресметаат со фудбалерите. Веднаш реагираше полициската екипа, по што натпреварот беше прекинат, па играчите и судиите се повлекоа.

Вакви сцени имаше и на ланското првенствено дерби во Тетово.