Немили сцени на Островот: Хулиганите на Легија се тепаа со полицијата (ВИДЕО)

Лестер Сити на домашен терен ја победи Легија Варшава во рамките на Лига Европа, а на овој дуел гостинските навивачи предизвикаа вистински хаос.

Хулиганите на полскиот тим важат за едни од најзлогласените во Европа и тоа го потврдија на гостувањето на Островот каде не останаа мирни. За време на мечот на стадионот „Кинг Пауер“, тие влегоа во клинч со полицијата.

  • Немилите сцени на мечот Лестер - Легија:

Повеќе од 100 навивачи на полскиот тим учествуваа во тепачката. До крајот на групната фаза во Лига Европа има уште едно коло.

Состави

Brendan Rodgers

4-3-3

    Marek Golebiewski

    5-4-1