ВИДЕО: Нејмар започна да „крши кичми“ во ПСЖ, први жртви Ди Марија и Рабио

Нејмар и Ди Марија

Рекордниот трансфер на Нејмар во ПСЖ конечно ќе биде потврден со неговото официјално деби овој викенд на гостувањето кај Генгамп.

Бразилецот одлично се вклопи во новата група, што се очекуваше со оглед на големиот број на Бразилци во составот на францускиот клуб. Тој е редовен на тренините на Унаи Емери и веќе започна да ја покажува својата класа и да доминира во вежбите со топка.

На вчерашниот тренинг, Нејмар покажа дел од својот репертоар трикови, кој на своја кожа го почувствуваа Ди Марија и Рабио.