ВИДЕО: Нејмар се врати со магија – атрактивно „замрзна“ тројца противници!

Бразилскиот фудбалер Нејмар се врати во составот на Пари Сен Жермен, а уште на првиот натпревар успеа да направи атракција со која ги остави љубителите на фудбалот без здив.

Напаѓачот на „светците“ при една акција беше маркиран од тројца противници, но со леснотија ги измами. Изведе магично додавање, противниците останаа „замрзнати“, но за жал истото не беше претворено во погодок.

  • Генијалниот потег на Нејмар: