ВИДЕО: Недоличен потег на Брозовиќ - клоцаше сѐ пред себе и удри член на тимот!

Марсело Брозовиќ, фудбалерот на Интер, реагираше недолично на мечот против Кротоне (1-1) откако Лучиано Спалети го повлече од игра.

Хрватот беше повлечен во вториот дел и на негово место во игра влезе Јан Карамох. Од „Џузепе Меаца“ доби свирежи, а својата нервоза ја покажа на клупата, со недоличен потег. Почна да клоца шишиња и опрема, па дури и го удри еден од членовите на стручниот штаб на „нераѕурите“.

Италијанската јавност остро го осуди неговиот потег, а останува да видиме дали Интер ќе го казни за несоодветното однесување. Брозовиќ беше на прагот да го напушти Интер во јануарскиот преоден рок и имаше понуди од Севиља и Евертон, но трансферот остана нереализиран.