ВИДЕО: Не може поперфектно - Рашфорд го постигна голот на кариерата!

Во променливата сезона на Манчестер Јунајтед најсјајно свети ѕвездата на Маркус Рашфорд. Младиот англиски талент е миленик на фановите, а има и повеќе причини за тоа.

Сигурно од вечерва Рашфорд ги одушеви своите приврзаници со гол кој сигурно е еден од најубавите во кариерата. Напаѓачот погоди од слободен удар од околу 30 метри на начин на кој не може поперфектно. Овој гол донесе победа на Јунајтед на „Стемфорд бриџ“ со 1-2 и пласман во четвртфиналето на Карабао Купот. 

  • Прекрасниот слободен удар на Маркус Рашфорд: 

Манчестер Јунајтед утревечер ќе го дознае својот противник во четвртфиналето на Карабао Купот.