ВИДЕО: Навивачите ја „запалија“ трибината на дербито Феенорд – Ајакс

Феенорд и Ајакс се судрија во Купот на Холандија, а овој натпревар го одбележа прекин поради навивачите на домашната екипа.

По само една минута игра, се запалија факли на трибините. Чадот беше толку голем од пиротехника, поради што судиите мораше да го прекинат натпреварот.

Ситуацијата на стадионот на Феенорд го обиколи фудбалскиот свет, а тифозите останаа одушевени од спектаклот кој го направија домашните фанови.