ВИДЕО: Навивачите ги исвиркаа фудбалерите на Барса, „Камп Ноу“ ечеше од незадоволство

Барса

Барселона без Лионел Меси не е иста, а доказ за тоа е тешкиот пораз на домашен терен од Баерн Минхен во Лигата на шампионите.

Каталонците немаа одговор на играта на противникот и беа целосно немоќни на оваа средба. Публиката на „Камп Ноу“ беше разочарана од изданието на фудбалерите предводени од Роналд Куман, па со свирежи ги „поздрави“ своите миленици по третиот погодок на Роберт Левандовски.

Германскиот шампион доминираше во секој сегмент во играта и ги покажа слабостите на оваа Барса, која по долги години игра без Меси.

Состави

Роналд Куман

4-4-2

    Јулијан Нагелсман

    4-4-2