ВИДЕО: Најубавиот гол за викендот доаѓа од Црна Гора - со шут од половина терен

Фудбалерите на Будуќност ја потврдија лидерската позиција и славеа над ривалот Сутјеска, лесно со 2-0. Иако играше повеќе од 60 минути со човек помалку, тимот од Подгорица во финишот постигна втор гол кој е можеби најдобриот виден викендов. 

Милош Раичковиќ доби топка на средината од теренот, мина само два метри и шутираше директно кон голот на Сутјеска. Голманот Владан Гилјен беше излезен од гол-линијата и со ефектен лоб Будуќност ја завери победата. 

  • Голот на Раичковиќ од половина терен: 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 

Golčina Miloša Raičkovića za #FKBuducnost u derbiju protiv #FKSutjeska

A post shared by CG Sport (@cgsportme) on

До крајот на лигата во Црна Гора има уште десет кола, а Будуќност е лидер на табелата со 18 бодови предност пред вчерашниот ривал.