ВИДЕО: Најсмешните „мемиња“ кои ја исмејуваат непослушноста на Кепа кон Сари

Кепа Аризабалага

Финалето на Карабао Купот донесе победа за Манчестер Сити кој ја одбрани титулата по пенал рулетот во дуелот со Челзи на „Вембли“.

Натпреварот немаше голови, но затоа продолженијата донесоа еден шокантен момент кој ретко се гледа на фудбалските терени во денешно време. Голманот на „сините“, Кепа Аризабалага, одби да излезе во игра, иако менаџерот Маурицио Сари сакаше да го замени во завршницата и на негово место да го внесе Вили Кабаљеро.

>> НЕПОСЛУШНОСТ: Кепа одби измена, Сари полуде и тргна да си оди! (ВИДЕО)

Социјалните мрежи беа преполни со интересни „мемиња“ и видеа кои ја отсликаа денешната несекојдневна ситуација помеѓу тренерот и фудбалерот на тимот од „Стемфорд Бриџ“.

Еве некои од најдобрите: