Најголемите ѕвезди кои ќе бидат отсустни од првите осминафинални средби во ЛШ

ЛШ фудбалери

Утре започнува осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, а на натпреварите е предвидено да не настапат над 40 фудбалери од сите екипи.

Меѓу нив има голем број на ѕвезди кои поради повреди нема да бидат во можност да им помогнат на своите екипи во првата нокаут фаза од елитното клупско натпреварување.

Листа на отсустни фудбалери: 

Во следните две недели ќе се одиграат првите натпревари, а реваншите се закажани за почетокот на наредниот месец.