Најбруталниот старт во новата година: Овој ДИВЈАК заслужува ДОЖИВОТНА забрана од фудбалските терени (ВИДЕО)

Олимпијакос

Натпреварот помеѓу Ксанти и Олимпијакос ни донесе еден од најбруталните фудбалски стартови во новата година. Домашниот играч Кристос Лисгарас со полна брзина, со двете нозе, налета на противникот и стартуваше директно врз неговото колено.

Следуваше директен црвен картон за Ласгарас, а во теренот влетаа и фудбалерите од клупата на Олимпијакос, по што настана голема мешаница.