ФОТО: На никој не им беше до фудбал, сите гледаа во преубавата девојка на Кариус

Лорис Кариус

Бешикташ стигна до шестата победа во низа против Анкарагуџу на домашен терен и остана во трка за титулата во турскиот шампионат.

Покрај убавиот фудбал и четирите гола, фановите на стадионот „Водафон Парк“ беа импресионирани од една девојка на трибините. Се работи за атрактивната партнерка на голманот Лорис Кариус, Софија Томала.

Нивната врска започна минатата година, а таа веднаш стана миленичка меѓу фудбалските навивачи во Турција.

Погледнете зошто:

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on

 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by S O P H I A T H O M A L L A (@sophiathomalla) on