Мурињо се шегува на сопствена сметка: Кога немате билет и сакате да гледате одличен меч... (ВИДЕО)

Мурињо

Жозе Мурињо го заработи првото исклучување како тренер на Рома. Поради протести кон судијата доби два жолти картони и мораше да го напушти теренот.

Меѓутоа Португалецот одби да замине во соблекувална. Наместо тоа, остана на излезот и се обидуваше оттаму да им дели инструкции на своите фудбалери. Неколку дена по дербито со Наполи, славниот тренер се пошегува на сопствена сметка и го сподели видеото со зборовите:

„Кога немаше билет и очајно сакате да гледате одличен натпревар“.

Мурињо доби еден меч суспензија и нема да ја води Рома на дуелот со Каљари

Состави

Жозе Мурињо

4-2-3-1

    Лучијано Спалети

    4-2-3-1