ВИДЕО: Мурињо можеше само да аплаудира – ЕВРОГОЛОТ на Фараони кој ја сруши Рома

Фараони

Рома на Жозе Мурињо го доживеа првиот пораз во новата сезона од италијанска Серија А. Деби славјето на Верона пристигна со фантастична игра и триумф во натпревар на кој беа постигнати пет гола.

Последниот беше вистинско ремек-дело на Давиде Фараони. Домашниот фудбалер ја прими топката и испрати прекрасен удар без да размислува каде ќе заврши.

  • Голот на Давиде Фараони против Рома: 

На негова среќа истиот ја погоди мрежата на римјаните и донесе победа за домаќинот.

Состави

Игор Тудор

4-4-2

    Жозе Мурињо

    4-4-2