Mozzart дава најголеми квоти на свет: Лацио 1,90, Ренџерс 1,85, Марсеј 2,60 и ПСВ 1,25!

Лацио

Никаде на планетата нема да најдете поголеми квоти!

Редовна чест со елитните натпревари во Mozzart.

Богат четврток за обложувачите. На менито се петтото коло од Лига Европа и Конференциска лига. Букмејкерите на Mozzart за денес подготвија четири промо квоти кои во секој момент ќе бидат најголеми на свет. Проверете, навистина е така!

Уживајте и заработите со најголемите квоти на свет.

Локомотив Москва - Лацио (четврток, 18:45), двојка 1,90

Римјаните се нишаат како во Серија А, така и во Лига Европа. Лацио е втор во групата Е, но му се заканува Марсеј кој има само еден бод помалку. Ниту Локомотива не е без шанси. Лацијалите имаат императив од победа во Москва. На „Олимпико“ беше 2-0 за четата на Маурицио Сари. Тоа е и воедно и единствен триумф на Сергеј Милинковиќ Савиќ и компанијата во групната фаза на второто по ранг европско натпреварување. Освојувачот на Купот на Русија го брка првиот триумф во натпреварувањето и сламка за спас дека може да презими во Европа. Лацио на претходните две гостувања, во Марсеј и Истанбул против Галатасарај освои само бод.

Ренџерс - Спарта Прага (четврток, 21:00), кец 1,85

Во групата А од Лига Европа, Лион е доминантен со сите четири победи, додека останатите три тима – Спарта Прага, Ренџерс и Брондби ќе се борат за второто место и останување во ова натпреварување. Шкотскиот шампион беше пореметен малку од одењето на менаџерот Стивен Џерард во Астон Вила. Чешкиот вицешампион е директен ривал на екипата од Глазгов за второ место. Двата тима имаат по четири бодови. Во првиот натпревар во Прага, Спарта го доби гигантот од „Ајброкс“ со 1-0.

Галатасарај - Олимпик Марсеј (четврток, 18:45), двојка 2.60

На Галатасарај му е потребен само бод за да осигура нокаут фаза во Лига Европа, а вечерва го пречекува францускиот Олимпик Марсеј. Турскиот тешкаш е се уште непоразен во групата Е, на врвот е со осум бодови од две победи и две ремија. Олимик Марсеј, опонентот на Турците од Марсеј, од друга страна пак ќе се бори за првата победа, бидејќи сега се наоѓа на третото место со четири ремија од четири натпревари.

Галатасарај ќе биде без капитенот Арда Туран и францускиот бек Саша Бои, двајцата повредени. Фудбалерот од средниот ред на Олимпик Марсеј, Димитри Паје, кој викендов беше погоден во глава со шише на натпреварот против Лион, ќе го пропушти денешниот дуел поради суспензија.

ПСВ Ајндховен – Штурм Грац (четврток, 21:00), кец 1,25

Голема борба во групата Б од Лига Европа. Три екипи се во конкуренција за две места. Монако има осум бодови, Реал Сосиедад шест, ПСВ Ајндховен пет, додека пак Штурм има само бод и теоретски шанси за третата позиција. Во првиот натпревар помеѓу овие ривали, холандскиот шампион победи во Грац со 4-1. Тоа е и единствен триумф на „филипсовците“ во групната фаза од натпреварувањето. Победата е императив за екипата од Ајндховен. ПСВ во првите два натпревари од групата не успеа да слави пред своите навивачи. Одигра 2-2 против Реал Сосиедад и беше поразен од Монако со 1-0.

Уживајте во фантастичните натпревари и заработите во Mozzart.

* Квотите се подложни на промени, но во секој момент во Mozzart ќе бидат најголеми на свет.