ВИДЕО: Моментот кога Але влезе во игра и заигра за Дортмунд!

Себастијан Але го победи ракот и заигра за Борусија Дортмунд во Бундеслигата. Најголемото засилување кое дојде како замена за Халанд имаше тумор на тестисите и откако заврши со терапиите се врати на терен.

Але влезе во игра во вториот дел. Публиката го дочека со овации и многу одушевување. Го награди со гласен аплауз и неверојатна поддршка.

  • Моментот кога Але влезе во игра во Бундеслигата:

Африканскиот фудбалер играше и на пријателски натпревари, каде успеа да постигне и голови.

Состави

Edin Terzic

4-2-3-1

    Enrico Maassen

    4-4-2