Момент на историја: Митровиќ стана нај-стрелец во дресот на Србија (ВИДЕО)

Србија на домашен терен се соочува со Португалија, а напаѓачот на „орлите“, Александар Митровиќ, испиша историја.

Голгетерот на Србија стрелаше во мрежата на Португалците на самиот старт на второто полувреме и стана најдобар стрелец во историјата на српската фудбалска репрезентација.

  • Голот на Александар Митровиќ против Португалија:

За Митровиќ ова беше 39-ти гол во дресот на националниот тим.