ВИДЕО: Молк во Берн, Симакан во третата минута стрелец на првиот гол во ЛШ!

Екипата на РБ Лајпциг со гол уште во раната фаза од натпреварот против Јанг Бојс ја отвори новата сезона во Лигата на шампионите. 

Првиот овосезонски гол во елитата го постигна Мохамед Симакан, кој на асистенција на Раум, со глава погоди за 0-1 и молк на трибините во Берн.

  • Првиот гол во сезоната во Лигата на шампионите:

Во првиот денешен термин во Лигата на шампионите се игра уште и натпреварот меѓу Милан и Њукасл.

Состави

Raphael Wicky

4-3-1-2

    Марко Розе

    4-4-2