Распоред и резултати

Табели

Национална Лига
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 Шан ЈунајтедШан Јунајтед 21 11 10 0 41:20 21 43
2 Ајејавади ЈунајтедАјејавади Јунајтед 1 21 11 8 2 38:19 19 41
3 Јангон ЈунајтедЈангон Јунајтед 1 21 11 7 3 34:14 20 40
4 Hantharwady UnitedHantharwady United 21 9 5 7 28:25 3 32
5 Rakhine UnitedRakhine United 21 7 10 4 27:25 2 31
6 ЈаданарбонЈаданарбон 21 8 5 8 35:30 5 29
7 Sangaing UnitedSangaing United 21 7 6 8 36:36 0 27
8 Magway FCMagway FC 21 7 3 11 26:27 -1 24
9 Zwekapin UnitedZwekapin United 1 21 5 6 10 27:39 -12 21
10 Southern Myanmar UnitedSouthern Myanmar United 1 21 5 5 11 22:45 -23 20
11 Dagon FcDagon Fc 1 21 5 2 14 29:46 -17 17
12 Chinland FCChinland FC 1 21 4 5 12 18:35 -17 17