ВИДЕО: Митровиќ го „отвори“ Ливерпул и тргна со погодок во елитата!

Александар Митровиќ ја погоди мрежата на Ливерпул и доенсе почетна предност за екипата на Фулам.

Српскиот напаѓач продолжи онаму каде што застана лани во Чемпионшип. Веќе на првиот натпревар во елитата се запиша во листата на стрелци, во свој стил, со глава ја затресе мрежата на фаворитот.

  • Голот на Александар Митровиќ против Ливерпул: 

Јирген Клоп е во незавидна ситуација веќе во првиот меч од новата сезона. Иако е рана фаза од првенството, Германецот знае дека секој бод е важен во трката за титулата.

Состави

Marco Silva

4-2-3-1

    Јирген Клоп

    4-3-3