ВИДЕО: Митов Нилсон ја скрши ногата сред натпревар, го чека долга пауза од терените

Младиот репрезентативен голман Давид Митон Нилсон чувајќи го голот на Норчепинг доживеаа тешка повреда на левата нога на мечот против Фалкенберг во шведскиот шампионат. Неговиот клуб објави дека се работи за повреда на тибијата и наскоро фудбалерот го очекува операционен зафат. 

Македонската репрезентација ќе мора да побара нов голман за квалфикациониот циклус за Мундијалот во Русија, со оглед на долгата пауза која го чека Митов Нилсен.