ВИДЕО: Миовски тресе во Шкотска – 16. гол за Абердин!

Македонскиот фудбалер Бојан Миовски игра одлична сезона во шкотскиот фудбал и дава голови во дресот на Абердин.

Центарфорот погоди во Купот против Клајд, во меч во кој Абердин славеше со 2-0. Миовски беше автор на првиот гол, а го даде со лева нога.

За Миовски ова е шеснаесетти погодок во сезоната. До крајот сигурно ќе постигне уште повеќе голови, така што штипјанецот е на прагот да ја одигра својата најдобра сезона во елитниот фудбал.