ВИДЕО: Миовски стана главен пеналџија и одново погоди за Абердин

Миовски

Бојан Миовски продолжи да тресе мрежи во шкотската Премиер лига и донесе предност на полувреме за Абердин.

На дуелот против Данди Јунајтед, младиот голгетер се запиша во листата на стрелци со удар од белата точка.

За Миовски ова е единаесетти погодок во тековната сезона од шкотскиот шампионат.