ВИДЕО: Миовски погоди по седум кола, Абердин го надигра Рос Каунти

По голот во македонската репрезентација против Молдавија, штипјанецот Бојан Миовски продолжи да тресе мрежи во својот клуб. Абердин запиша домашна победа против Рос Каунти со 2-1 во дуелот од 31. коло на шкотската Премиер лига.

Бојан Миовски ја прекина серијата од седум натпревари без гол во натпревар за бодови и погоди за својот четиринаесетти натпревар сезоната во шкотскиот шампионат. Македонскиот репрезентативец последен пат погоди против Глазгов Ренџерс на почетокот на февруари.

  • Голот на Бојан Миовски против Рос Каунти:

Со овие три бода Абердин скокна до деветтото коло со 33 бода.