ВИДЕО: Му требаа ДВЕ минути, Миовски му зеде мерка и на големиот Селтик!

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски повторно затресе мрежа на шкотски гигант. Членот на Абердин по само две минути игра против Селтик постигна гол за водство на својот тим од 1-0.

Двете екипи на  „Хемден Парк“ во Глазгов го играат полуфиналето од Шкотскиот Куп, и тимот на нашиот репрезентативец ќе проба оваа сезона да избори уште едно финале, откако претходно играше меч за титула во Лига Купот. 

Во тоа финале славеше Глазгов Ренџерс со минимални 1-0. За Миовски денешниот погодок против Селтик е негов 25-ти овосезонски во сите натпреварувања.