ВИДЕО: Миовски го чека долга пауза? Еве го крвничкиот старт на неговиот глужд

Македонскиот напаѓач Бојан Миовски предвреме го заврши натпреварот на својот Абердин против Сент Патрик.

Во 34. минута противничкиот играч Смол стартуваше крвнички врз нашиот најдобар напаѓач. Судијата по ВАР прегледите му покажа директен црвен картон, додека Миовски не можеше да го продолжи натпреварот и се упати кон клупата за резерви. 

Првичните информации од Шкотска не се охрабрувачки. Наводно, се работи за скинати лигаменти на глуждот, повреда која ќе го оддалечи од терените подолго време.