ВИДЕО: Миовски ги „делка“ гигантите – со супер-гол го замолкна „Ајброкс“!

Бојан Миовски ги поминува најдобрите денови во својата кариера. Македонскиот напаѓач во саботата постигна спектакуларен погодок против Селтик, а вечерва негова жртва беше уште еден шкотски гигант. 

Во самиот финиш од првото полувреме на „Ајброкс“ против Глазгов Ренџерс, Миовски повторно донесе радост за фановите на Абердин и го постигна својот тринаесетти овосезонски погодок во Премиер лигата. Нашиот ас по една долга топка прво му побегна на директниот чувар, а потоа одлично се загради и со прецизен удар ја погоди целта за 1-1.

  • Голот на Миовски против Глазгов Ренџерс: 

Миовски беше најзаслужен за големото реми на Абердин против Селтик, а својата врвна форма ја докажа и против Ренџерс.