Михајловиќ: Ова е срам за сите нас, морам да им се извинам на навивачите

Фудбалерите на Болоња забележаа рана елиминацијата од Купот на Италија од второлигашот Тернана. Тимот на српскиот тренер Синиша Михајловиќ во еден момент губеше со убедливи 5-1, а до крајот на мечот успеа само да се избори за пристоен пораз од 5-4.

Поради лошата партија и елиминацијата Михајловиќ мораше да им се извини на јавноста и навивачите на Болоња.

„Ова е срам за сите нас и морам да им се извинам на навивачите и на целиот клуб. Со сета почит кон Тернана, ние не смеевме да загубиме вака. Ова треба да го разбереме како повик да се разбудиме и да бидеме подобро концентрирани во продолжението на сезоната, бидејќи сега не можеме да го вратиме времето“, рече 52-годишниот стратег.

Болоња новата сезона во Серија А ја започнува в недела, 22 август, на својот стадион „Ренато Дал Ара“, а ривал на „црвено -сините“ ќе биде Салернитана.