ВИДЕО: Мексико пресилен за Еквадор, убедлива победа на Колумбија во Перу

На една недела до почетокот на Копа Америка и „Златниот Куп“ селекциите учесници ги одиграа последниот пријателски натпревари. Во дуел со пет гола во Синсинати Мексико на Тата Мартино го совлада Еквадор со 3-2, а головите за главниот фаворит на шампионатот на Средна и Северна Америка ги постигнаа Џонатан Дос Сантос, Монтес и Родригез.

Колумбија славеше на теренот на Перу со 0-3, а двоен стрелец за репрезентацијата на Карлос Кеироз беше фудбалерот за врска Матеус Урибе.

  • Мексико - Еквадор: 

  • Перу - Колумбија 2-3:

Победа извојува и Парагвај кој ја надигра Гватемала со 2-0.