ВИДЕО: Мексико и Јамајка разочараа, прва победа на Салвадор

Ноќва беа одиграни последните натпревари од второто коло на групната фаза на Голд Купот.

Во рамките на Ц групата, фудбалерите на Салвадор со 2-0 го совладаа Курасао и ги запишаа првите бодови. Стрелци на головите за победничката репрезентација беа Жерсон и Залаја. 

На вториот дуел Мексико и Јамајка одиграа нерешено 0-0 и ги задржаа двете водечки места на табелата.

Со дуелот КостарикаФранцуска Гвајана вечерва почнува последна рунда од групната фаза.