Распоред и резултати

Табели

СП (Ж), Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ФранцијаФранција 2 2 0 0 6:1 5 6
2 НорвешкаНорвешка 2 1 0 1 4:2 2 3
3 НигеријаНигерија 2 1 0 1 2:3 -1 3
4 Република КорејаРепублика Кореја 2 0 0 2 0:6 -6 0
СП (Ж), Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ГерманијаГерманија 1 2 2 0 0 2:0 2 6
2 ШпанијаШпанија 1 2 1 0 1 3:2 1 3
3 КинаКина 2 1 0 1 1:1 0 3
4 Јужна АфрикаЈужна Африка 2 0 0 2 1:4 -3 0
СП (Ж), Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ИталијаИталија 1 2 2 0 0 7:1 6 6
2 БразилБразил 1 2 1 0 1 5:3 2 3
3 АвстралијаАвстралија 2 1 0 1 4:4 0 3
4 ЈамајкаЈамајка 2 0 0 2 0:8 -8 0
СП (Ж), Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АнглијаАнглија 2 2 0 0 3:1 2 6
2 ЈапонијаЈапонија 2 1 1 0 2:1 1 4
3 АргентинаАргентина 1 2 0 1 1 0:1 -1 1
4 ШкотскаШкотска 2 0 0 2 2:4 -2 0
СП (Ж), Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ХоландијаХоландија 2 2 0 0 4:1 3 6
2 КанадаКанада 1 2 2 0 0 3:0 3 6
3 КамерунКамерун 2 0 0 2 1:4 -3 0
4 Нов ЗеландНов Зеланд 1 2 0 0 2 0:3 -3 0
СП (Ж), Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 САДСАД 1 1 0 0 13:0 13 3
2 ШведскаШведска 1 1 0 0 2:0 2 3
3 ЧилеЧиле 1 0 0 1 0:2 -2 0
4 ТајландТајланд 1 0 0 1 0:13 -13 0