Светско Првенство Квалификации, Европа

Primary tabs

Нема натпревари.

Најнови вести

Табели

СП Квалификации, УЕФА, Група А
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ПортугалијаПортугалија 1 3 2 1 0 6:3 +3 7
2 СрбијаСрбија 1 3 2 1 0 7:5 +2 7
3 ЛуксембургЛуксембург 2 1 0 1 2:3 -1 3
4 ИрскаИрска 1 2 0 0 2 2:4 -2 0
5 АзербејџанАзербејџан 1 2 0 0 2 1:3 -2 0
СП Квалификации, УЕФА, Група Б
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ШпанијаШпанија 1 3 2 1 0 6:3 +3 7
2 ШведскаШведска 1 2 2 0 0 4:0 +4 6
3 ГрцијаГрција 2 0 2 0 2:2 0 2
4 ГрузијаГрузија 3 0 1 2 2:4 -2 1
5 КосовоКосово 2 0 0 2 1:6 -5 0
СП Квалификации, УЕФА, Група Ц
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ИталијаИталија 3 3 0 0 6:0 +6 9
2 ШвајцаријаШвајцарија 2 2 0 0 4:1 +3 6
3 Северна ИрскаСеверна Ирска 1 2 0 1 1 0:2 -2 1
4 БугаријаБугарија 1 3 0 1 2 1:5 -4 1
5 ЛитванијаЛитванија 2 2 0 0 2 0:3 -3 0
СП Квалификации, УЕФА, Група Д
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ФранцијаФранција 3 2 1 0 4:1 +3 7
2 УкраинаУкраина 1 3 0 3 0 3:3 0 3
3 ФинскаФинска 1 2 0 2 0 3:3 0 2
4 Босна и ХерцеговинаБосна и Херцеговина 2 0 1 1 2:3 -1 1
5 КазахстанКазахстан 2 0 1 1 1:3 -2 1
СП Квалификации, УЕФА, Група Е
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 БелгијаБелгија 1 3 2 1 0 12:2 +10 7
2 ЧешкаЧешка 1 3 1 1 1 7:4 +3 4
3 ВелсВелс 1 2 1 0 1 2:3 -1 3
4 БелорусијаБелорусија 1 2 1 0 1 4:10 -6 3
5 ЕстонијаЕстонија 2 0 0 2 4:10 -6 0
СП Квалификации, УЕФА, Група Ф
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ДанскаДанска 3 3 0 0 14:0 +14 9
2 ШкотскаШкотска 1 3 1 2 0 7:3 +4 5
3 ИзраелИзраел 2 3 1 1 1 5:4 +1 4
4 АвстријаАвстрија 2 3 1 1 1 5:7 -2 4
5 Фарски ОстровиФарски Острови 1 3 0 1 2 2:8 -6 1
6 МолдавијаМолдавија 3 0 1 2 2:13 -11 1
СП Квалификации, УЕФА, Група Г
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ТурцијаТурција 3 2 1 0 10:5 +5 7
2 ХоландијаХоландија 1 3 2 0 1 11:4 +7 6
3 Црна ГораЦрна Гора 1 3 2 0 1 6:3 +3 6
4 НорвешкаНорвешка 3 2 0 1 4:3 +1 6
5 ЛетонијаЛетонија 3 0 1 2 4:7 -3 1
6 ГибралтарГибралтар 3 0 0 3 1:14 -13 0
СП Квалификации, УЕФА, Група Х
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ХрватскаХрватска 2 3 2 0 1 4:1 +3 6
2 РусијаРусија 1 3 2 0 1 6:4 +2 6
3 СловачкаСловачка 1 3 1 2 0 4:3 +1 5
4 КипарКипар 1 3 1 1 1 1:1 0 4
5 СловенијаСловенија 3 3 1 0 2 2:3 -1 3
6 МалтаМалта 3 0 1 2 3:8 -5 1
СП Квалификации, УЕФА, Група И
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 АнглијаАнглија 3 3 0 0 9:1 +8 9
2 УнгаријаУнгарија 3 2 1 0 10:4 +6 7
3 АлбанијаАлбанија 1 3 2 0 1 3:2 +1 6
4 ПолскаПолска 2 3 1 1 1 7:5 +2 4
5 АндораАндора 3 0 0 3 1:8 -7 0
6 Сан МариноСан Марино 3 0 0 3 0:10 -10 0
СП Квалификации, УЕФА, Група Ј
ОН П Н И Гол. ГР Форма Бод.
1 ЕрменијаЕрменија 1 3 3 0 0 6:2 +4 9